Vytas Poderis keičia atsakomybę Plasta grupėje

2020-04-23

AB „Plasta“ generalinis direktorius Vytas Poderis, nuo 2020 m. liepos 1 d., traukiasi iš polietileno perdirbimo ir plėvelės gaminių gamybos bendrovės generalinio direktoriaus pareigų, nors ir lieka perdirbimo versle. Savo karjerą jis tęsia tapdamas Plasta GROUP ir AB „Plasta“ valdybos pirmininku.

AB „Plasta“ generalinio direktoriaus poziciją užims ilgametis generalinio direktoriaus pavaduotojas – p. Danas Poderis.

Karjerą AB „Plasta“ Vytas Poderis  pradėjo 2004 m., kaip antrinių žaliavų vadybininkas. 2012 m. buvo paskirtas eiti generalinio direktoriaus pareigas ir sudarė naują bendrovės valdymo komandą. Pirmieji ir didžiausi uždaviniai buvo keisti bendrovės kultūrą, suburti naują bei motyvuotą komandą, efektyvinti gamybą, vykdyti tyrimų ir vystymo veiklą perdirbimo srityje, sėkmingai plėstis į naujus rinkos segmentus.

Vytui Poderiui ne tik sekėsi juos įgyvendinti, bet ir pasiekti ženklaus apyvartos bei pelningumo rodiklių augimo. 2012 m. AB „Plasta“ produkcijos pardavimų apyvarta siekė 21,8 mln. EUR, tuo tarpu 2019 m., konsoliduota įmonių grupės apyvarta – 47,6 mln. EUR, kas rodo 118% augimą. EBITDA rodiklis 2012 m. sudarė 1,745 mln. EUR, o 2019 m. – 6,765 mln. EUR, t.y. 287% augimas arba beveik 4 kartus.

Kilo ne tik AB „Plasta“ vykdomos veiklos pelningumo rodikliai, bet plėtėsi ir jai priklausančių įmonių spektras.

2015 m. įkurta dukterinė AB „Plasta“ įmonė GELPOD. Čia suburti metalo apdirbimo ir ekstruzijos inžinerijos pramonės profesionalai, teikiantys tekinimo, giluminio gręžimo ir kitas perdirbimo, restauravimo ir įrangos gamybos paslaugas.

Daiktams.lt bei techdaiktams.lt – pirmoji Lietuvoje daiktų saugojimo platforma (angl. self storage), pradėta vystyti 2015 m. Vilniuje, o praeitais metais įžengusi ir į Kauną.

2017 m. Savanorių prospekto pramonės rajone įkurtas verslo parkas „Plasta business park“, kuriame savo darbui ar sandėliavimui skirtą vietą rado tokios įmonės kaip Lemora, Autokamera, Švyturys – Utenos alus, Pontem ir kitos.

2019 m. metais įkurta AB „Plasta“ atstovybė Vokietijoje – Plasta GmbH, vykdanti iš 100% antrinės žaliavos Lietuvoje pagamintų šiukšlių maišų distribucijos veiklą.

Per savo darbo metus bendrovėje AB „Plasta“ Vytas Poderis įgyvendino ir ne vieną pelningą įsigijimą. 

2019 m. jo vadovaujama bendrovė įsigijo polietileno gamybos įmonę „Rullpack“ Švedijoje. Tai buvo bene didžiausias ir šiai dienai sėkmingiausias įmonių grupės įsigijimas.

Verslo plėtra bei nauji įsigijimai Plasta GROUP įmonių grupei buvo reikšmingi ir svarbūs, todėl tolimesni plėtros bei naujų įsigijimų planai taip pat labai ambicingi. Tikimasi, kad p. Poderiui susikoncentravus ties grupės plėtros tikslais, greitoje ateityje ji plėsis dar greičiau ir sėkmingiau. 5 metų tikslas yra pasiekti 180 mln. Eur pajamų lygį ir 36 mln. Eur EBITDA.

Daugiau naujienų

CMS BERLIN 2019

CMS BERLIN 2019

CMS BERLIN 2019

AB "PLASTA" dalyvavo tarptautinėje švaros prekių ir paslaugų parodoje Berlyne rugsėjo 24 – 27 dienomis. Tai didžiausia ir svarbiausia tokio pobūdžio paroda Europoje, kurioje savo prekes ir paslaugas pristato 428 dalyviai iš 24 skirtingų šalių.

Daugiau